Rezervasyon Bilgileri

Balıkçıköy

Balıkçıköy, Taze Lezzetler Taze Sağlık


Filonun son köyü Çayyolu'na

10.09.2011 Hürriyet

Ünlü balık restoranlarından Balıkçıköy, Tunalı ve Arjantin şubelerinden sonra üçüncü şubeyi Çayyolu'na açtı. Restoranın sahiplerinden Fahri Çer, restoranın 38 yıllık tecrübelerinin birikimini taşıdığını söyledi.
TUNALI Hilmi ve Arjantin Caddeleri'ndeki iki şubesiyle hizmet veren, müdavimleri arasında çok sayıda politikacı, bürokrat, işadamı ve ünlü isimlerin bulunduğu balık restoranı Balıkçıköy, üçüncü ve son şubesini Çayyolu'nda açtı. Fahri Çer ve Abdullah Tüze ortaklığında hizmete giren restoranın açılış gecesine çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Fahri Çer, yeni restoranı "Altınvuruş" olara tanımlarken, bundan sonra balık restoranı açmayacağını, üçüncü şubenin son olacağını söyledi. Çer, restoranın 38 yıllık tecrübenin eseri olduğunu ve mimariden dekorasyona kadar kullanılan her detayda emek harcandığını ifade etti. Dekorasyonda kullanılmak üzere Ege'den canlı zeytin ağaçları getirdiğini anlatan Fahri Çer, konuklara Ege ve Yunan adalarında olduklarını hissettirmek istediklerini belirtti.

35 çeşit meze
Gecede, Fahri Çer'in üniversite öğrencisi oğlu Çağrı Çer de babasını yalnız bırakmadı.İsviçre'de aşçılık eğitimi alan Çer, aşçı önlüğünü giyerek mutfakta görev aldı. Çer, haftanın her günü açık olacak restoranın zengin zengin bir meze mönüsüne sahip olduğunu ve 35 çeşit meze ile 10 çeşit ara sıcağın müşterilere servis edileceğini ifade etti. Mevsimin bütün balıklarını müşterileriyle buluşturduklarını anlatan Çer, somon şinitzel, levrek v somon dolması, kalamar karides, gibi ara sıcakların iddialı oluğunu söyledi.


Book a Table

Its worth!

Yaza Özel

Yaz günü iyi gider...
Bir Klasik...Çipura

Çipura Elips biçiminde yassı vücudu, beyaz karnı, koyu gri sırtı ve pembemsi yanakları ile tanınır. Atlas Okyanusu, Kuzeybatı Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de bulunur.

Lezzetinin Namı Roma'dan...Tekir

Barbunyaya çok benzeyen ve yakın akrabası olan bu balık bütün denizlerimizde avlanır.

Taze Lezzetin
Adresleri
Filistin Caddesi

Kırlangıç Sokak No:3
GOP / ANKARA
Tel: 0 312 428 00 47

Balıkçıköy Tunalı

Abay Kunanbay Cad. No:4/1
Kavaklıdere / Ankara
Tel: 0 312 466 04 50

Balıkçıköy Çayyolu

Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2853 Cad. No:24 Park Cad. yanı
ÇAYYOLU / ANKARA
Tel: 0 312 240 15 67

Balıkçıköy Çukurambar

Kızılırmak Mh. 1426. Cd. No: 28/A
Çukurambar/ANKARA
Tel: 0 312 287 62 07-08